طلاپین؛ آموزش طلا و هر آنچه نیاز است درباره طلا و بازار آن بدانید. 

انگشتر در انگشت چه معنایی دارد

انداختن انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد؟

فهرست مطالب

برای اینکه بتوانیم انتخاب بهتری در هر زمینه ای داشته باشیم، داشتن اطلاعات میتواند مفید باشد؛ اگر انگشتر طلای زنانه را بهتر بشناسیم و مدل هایی که وجود دارد را ببینیم، میتوانیم انتخاب بهتری چه برای خودمان، چه برای کادو داشته باشیم. انگشتر و حلقه طلا هزاران سال است که بعنوان نماد با انسان همراه بوده و هر فرهنگی در هر نقطه ای از این کره خاکی، انگشتر را می شناسد و نماد چیزی میداند. جالب است بدانید که انگشتر در هر انگشت نشان دهنده پیامی خاص است.

امروزه هم این حلقه‌های زیبا که در شکل‌ها، طرح‌ها، رنگ‌ها، جنس‌ها و با سنگ‌های مختلف و گران قیمت ساخته و تولید می‌شوند کاملا نمادین و نشان دهنده وضعیت تاهل فرد و یا باورهای دیگر او هستند. فرم انگشتری که یک نفر در دست دارد تا حدی نمایش‌دهنده باورها، علاقه‌مندی‌ها و سبک زندگی اوست. مثلا یک خانم که نگاه هنری دارد احتمالا انگشتری با طرحی خاص که از متریال‌های غیررایج تهیه شده برای زینت دست خود استفاده می‌کند. اما در مقابل خانمی که طلا و جواهرات لوکس دوست دارد، سراغ الماس و سنگ‌های گرانبها می‌رود تا بتواند ثروت و توان مالی خود را به بقیه نمایش دهد. هر انگشتری در هر انگشت، یک نماد و نمایش دهنده یک پیام است. 

نمادها فقط جنبه نمادین ندارند و بنحوی جنبه ساختن و ایجاد رفتار را دارند. پس اگر میخواهید اعتماد بنفس خود را زیاد کنید، اگر میخواهید تعهد بیشتری داشته باشید، اگر میخواهید قدرت خود را نشان دهید، انگشتر در انگشتان مختلف دست می تواند یک راهکار برای شما باشد.

انداختن انگشتر در هر انگشت چه پیامی دارد؟

هر انگشتری در هر انگشت یک پیام به مخاطبین شما منتقل می کند، معروف ترین این پیام، که همه نیز با آن آشنا هستیم، پیوند و ازدواج است که با حلقه ازدواج و در انگشت انگشتری دست چپ نشان داده میشود.

معنی انداختن انگشتر در انگشت شست

روم باستان همه انگشتان دست را نمادی از یک خدا می دانستند، بجز انگشت شست. اما این به معنای بی اهمیت بودن این انگشت نبود، بلکه انگشت شست نماد قدرت و اراده بالای فرد است. انگشت اول دست هر فرد را می‌توان نشانه‌ی اراده و آینده‌نگری او نسبت به مسائل زندگی شخصی یا جهان پیرامونش دانست.

انداختن انگشتر در شست دست

این افسانه درباره انگشتر در شست دست مردان میگویند که: اگر مردی بخواهد قدرت نمایی کند و قدرت خود را به رخ دیگران بکشد، انگشتری در شست دست راست می اندازد؛ همچنان که پادشان رومی معمولا در شست دست خود از انگشترهایی با نگین بزرگ که بوضوح دیده شود، استفاده می کردند. چینی ها این باور را اینگونه دارند که انگشتر در شست دست راست مرد، به معنای انعطاف پذیر بودن و داشتن قدرت تطابق پذیری با خواسته های دیگران است.

این در حالیست که در اکثر فرهنگ ها، اگر انگشتر در شست دست چپ انداخته شود به معنای مدعی بودن است.

معنی انداختن انگشتر در انگشت شست دست راست در زنان به معنای کله‌شق بودن و زود از کوره در رفتن، از پس مشکلات خود برآمدن و داشتن اخلاق پسرانه است.

انداختن انگشتر در انگشت اشاره

معنای انگشتر در انگشت اشاره

انگشت اشاره نماد جاه طلبی و اعتماد بنفس بالا است. پس اگر میخواهید این پیام را با جواهرات خود منتقل کنید، انگشتر اشاره بهترین انتخاب شماست.

اعتماد به نفس بالا، جاه طلبی، تعامل بالا، روحیه رهبری همگی از ویژگی انداختن انگشتر در انگشت اشاره است. این مفاهیم در فرهنگ روم باستان است. چینی ها باورهای دیگری درباره انگشتر در انگشت اشاره دارند؛ اگر انگشتر در انگشت اشاره دست چپ باشد به معنای قدرت طلبی و نمایش قدرت است، اگر در انگشت اشاره دست چپ باشد، نماد مطیع بودن و اینکه آماده تعامل و همکاری با دیگران است.

البته برخی فرهنگ ها نیز از انگشت اشاره به عنوان انگشت حلقه ازدواج استفاده می کنند.

انداختن انگشتر در انگشت سوم یا انگشت وسط

انگشت تعادل یا نماد تعادل انگشت سوم است. انداختن انشگتر در انگشت سوم به معنای پیرو قانون بودن و روحیه همکاری است؛ این افراد معمولا در جدال خیر و شر، طرف حق را می گیرند و تعادل را حفظ می کنند. در فرهنگ چین انگشتر انگشت سوم نماد صلح است و انداختن انگشتر در انگشت سوم دست به معنای آمادگی صلح و روابط دوستانه با طرف مقابل است.

معنای انگشتر در انگشت اشاره

انداختن انگشتر در انگشت حلقه

شناخته شده ترین انگشت برای نماد ها، انگشتر حلقه است. شاید تنها نمادی است که از کوچک و بزرگ میدانند که نماد عشق و وفاداری است. در ایران انگشتر ازدواج در دست چپ انداخته می شود، ولی در برخی کشورهای اروپایی اعتقاد دارند که حلقه ازدواج باید در دست راست باشد و حلقه ازدواج در دست چپ مخصوص اشراف زاده ها بوده است.(برای مطالع بیشتر “حلقه ازدواج در کدام دست قرار میگیرد؟” را بخوانید)

البته، رومی‌های باستان نخستین انسان‌هایی بودند که حلقه‌ی ازدواج را در دست راست خود بعنوان نماد عشق استفاده کردند. آنها اعتقاد داشتند که حلقه ازدواح در دست چپ نشانی از ناشادی و غیر قابل اعتماد بودن است. در هند باستان نیز برای سال‌های متمادی حلقه را در دست راست خود می‌انداختند و باور داشتند که دست چپ، ناپاک است.

معنای انگشتر در انگشت حلقه، معنای انگشتر در انگشت اشاره

در اروپا و در کشورهای آلمان و هلند، زوج‌ها حلقه‌های نامزدی خود را در دست چپ و حلقه‌های ازدواج را در دست راست می‌پوشند و به این ترتیب تفاوتی بین حلقه ازدواج و نامزدی آشکار می شود ( برای دانستن تفاوت حلقه نشون و نامزدی و ازدواج مقاله “تفاوت حلقه نامزدی و حلقه ازدواج چیست؟” را بخوانید). به طور کلی در کشورهای نروژ، دانمارک، استرالیا، لهستان، روسیه، پرتغال، اسپانیا، بلژیک و ونزوئلا رسم بر این است که حلقه ازدواج را در دست راست می‌پوشند.

چرا انگشت چهارم برای حلقه نامزدی انتخاب می شود و نه سایر انگشت ها ؟ بر اساس این اعتقاد قدیمی حلقه را در دست چپ و در انگشت چهارم می اندازند که رگ این انگشت به طور مستقیم به قلب می رسد. رومی ها اولین افرادی بودند که حلقه را در انگشت چهارم دست چپ می انداختند و بر این باور بودند که این رگ عشق دارد ، رگی که به قلب منتهی می شود.

انداختن انگشتر در انگشت کوچک

انگشت کوچک و کم کار دست نیز نمادی است برای انگشتر؛ نماد قدرت خوب و روابط عالی اجتماعی و گشاده رویی. اگر میخواهید این مفاهیم را با انگشتر خود منتقل کنید، انگشتری در انگشت کوچک خود بیندازید. جالب است بدانید که طبق افسانه های روم باستان انگشت کوچک قدرت تنظیم روابط شما با محیط و آدم‌های اطرافتان را دارد. بنابراین اگر احساس می‌کنید در روابط بیرونی خود با دیگران دچار مشکل شده‌اید، انگشتر خود در انگشت کوچکتان بیاندازید.

معنای انگشتر در انگشت اشاره

 

خلاصه کلام:

اگر بطور خلاصه بخواهیم نمادهای انگشتر ها را بگوییم موارد زیر است: What Is the Meaning of Each Finger for Rings?

  • انگشت شست: نماد نماد قدرت و اراده بالای فرد
  • انگشت اشاره : نماد جاه طلبی و اعتماد بنفس بالا
  • انگشت سوم: نماد تعادل، پیرو قانون بودن و روحیه همکاری
  • انگشت حلقه یا انگشتری: نماد عشق و وفاداری
  • انگشت کوچک: قدرت خوب و روابط عالی اجتماعی و گشاده رویی

موارد بالا را میتوانید برای ایجاد این ویژگی در خود نیز استفاده کنید، برای مثال اگر بدنبال اعتماد بنفس بالا هستید، انگشتری در انگشت اشاره بیندازید. اگر بدنبال صلح و آرامش هستید، انگشتری در انگشت بزرگ بیندازید.

آداب و رسوم مختلف برای خود باورهای مختلفی دارند، اگر شما هم برای انگشتر ها باوری در آداب و رسوم بومی استان یا شهر خود دارید، در قسمت نظرها با ما در اشتراک بگذراید.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوالتو درباره طلا بپرس... ما کمکت میکنیم که حلش کنیx