طلاپین؛ آموزش طلا و هر آنچه نیاز است درباره طلا و بازار آن بدانید. 

10 سنگ انگشتر طلا با زیبایی عالی

10 سنگ انگشتر طلا با زیبایی خیره کننده

فهرست مطالب

سنگ انگشتر طلا یکی از مهم ترین موارد زیبایی بخش به طلایی است که می خریم. برای مثال انگشتر طلا با نگین یا سنگ های زیادی عرضه می شود. مد امروز بر پایه انگشتر طلای برلیان، انگشتر طلای نگین اتمی، انگشتر طلای زمرد، انگشتر طلای الماس، انگشتر طلای یاقوت، انگشتر طلای روبی و … می چرخد.

در این نوشته به معرفی 7 سنگ یا نگین پرکاربرد در ساخت انگشتر طلا اشاره خواهیم کرد.

انگشتر-طلای-نگین-دار-با-نگین-سبز
 انگشتر-طلای-نگین-دار-با-نگین

1. سنگ انگشتر طلا؛ برلیان

اولین و محبوب ترین سنگ انگشتر طلا، برلیان است. جالب است بدانید که اصلا چیزی به نام سنگ برلیان در طبیعت وجود ندارد! در واقع برلیان یک سنگ جواهر الماس تراش خورده است.

برلیان یک نوع تراش خاص از الماس است که برای انواع انگشترطلا مانند حلقه های ازدواج، انگشتر طلای نشون و نامزدی و … استفاده می شود. برلیان سنگ انگشتر طلایی است که بانوان معمولا از آن به سادگی عبور نمی کنند و همه بانوان و حتی سخت پسندان، این سنگ زینتی گران قیمت را بشدت دوست دارند.

برش های مختلف الماس

برلیان میتواند احساسات و افکار منفی را از شما دور کرده و در درمان اضطراب، بدخلقی و عصبانیت نیز مؤثر می باشد. برلیان در همه فرهنگ ها پذیرفته شده و معنای مشابهی دارد.

انگشتر طلا نگین برلیان
انگشتر طلا نگین برلیان

2. سنگ انگشتر طلا؛ سنگ الماس

سنگ دوم الماس است. برلیان نوع خاصی از الماس است که بصورت خاصی تراش خورده باشد. اما منظور از سنگ الماس سایر برش های سنگ الماس و همچنین نگین اتمی است. سنگ الماس برای طلای سفید بی نظیر است، اگر جزو سخت پسندان هستید، سنگ الماس با طلای سفید توصیه می شود.

سنگ الماس نگین انگشتر طلا
سنگ الماس

مطالعه مفید: تفاوت برلیان و نگین اتمی چیست؟ کدام یک بهتر است؟

3. سنگ انگشتر طلا؛ عقیق

سنگ عقیق(Agate) نوعی گوهر سنگ است که برای سنگ انگشتر طلا استفاده می شود. زیبایی سنگ عقیق از هن نشینی جذاب طلای زرد و عقیق قرمز رنگ ایجاد می شود. سنگ عقیق برای پوست های با تناژ گرم توصیه می شود. جالب است بدانید این جواهر بی نظیر از گذشته‌های دور مورد استفاده بوده، سنگی بی‌رقیب و با کیفیت و رویایی است که توانایی، قدرت و پایداری شگفت‌انگیزی دارد و در رنگ‌های مختلفی مانند سیاه، خاکستری، سفید، بنفش، زرد، صورتی، قرمز و قهوه‌ای موجود میباشد.

مطالعه مفید: انگشتر طلا مناسب رنگ پوست

انگشتر-عقیق-قرمز
انگشتر-عقیق-قرمز

4. سنگ انگشتر طلا؛ فیروزه

انگشتر طلایی که با فیروزه ساخته می شود، زیبایی خیره کننده ای دارد. فیروزه جزو سنگ های قیمتی شناخته شده در جهان است که معدن اصلی آن در نیشابور ایران واقع شده است. معروف ترین و با کیفیت ترین سنگ های قیمتی فیروزه نیز از معادن نیشابور استخراج می شود. رنگ آن آبی آسمانی یکدست و کمی مات است، وجود رگه‌های سیاه رنگ بر روی این سنگ نشانه اصل بودن آن میباشد.

فیروزه اصل نیشابور، در مقابل آفتاب به هیچ عنوان تغییر رنگ نداده و با استفاده از سوزن نیز نمی‌توانید بر روی آن خطوط عمیق ایجاد کنید. سنگ فیروزه برای مدیتیشن و انرژی درمانی بسیار مفید است، سبب افزایش انگیزه و تفکر و همچنین افزایش احساسات مثبت در افراد میشود.

 انگشتر-طلا-با-سنگ-فیروزه
 انگشتر-طلا-با-سنگ-فیروزه

5. سنگ انگشترطلا؛ زمرد

سنگ زمرد معروف به سنگ عشق  است. زمرد (Emerald) جزو سنگ های درخشان و شناخته شده قیمتی است که برای ساخت انواع طلا و جواهر از آن استفاده می شده است. در گذشته پادشاهان علاقه زیادی به این سنگ داشته اند و در تاج خود بسیار از آن استفاده می کرده اند.

این سنگ با آن‌ که‌ سختی‌ بالایی‌ دارد، گوهری ترد و شکننده‌ است‌ و مراقبت‌ ویژه می‌خواهد. با کوچکترین ضربه ای ترک می خورد. زمرد سنگ متولدین اردیبهشت ماه که انرژی شگفت‌انگیزی به شما می‌دهد تا افکار و نگرانی‌های خود را تخلیه کرده و مجدداً نیرو بگیرید.

 انگشتر-طلای-زمرد
انگشتر طلا با سنگ زمرد
 انگشتر-طلای-زمرد
انگشتر طلا با سنگ زمرد

بزرگترین سنگ زمرد پیدا شده در طبیعت 360 کیلوگرم وزن دارد و در برزیل پیدا شده است.

بزرگترین سنگ زمرد جهان

سه نوع سنگ زمرد در طبیعت می توان پیدا کرد: زمرد چشم گربه ای، زمرد تراپیچ و زمرد استار.

3 نوع زمرد طبیعت

6. سنگ انگشترطلا؛ یاقوت کبود

یاقوت کبود (Sapphire ) یک گوهر گران‌بها، و گونه‌ای از سنگ یاقوت است. یاقوت کبود یا سفایر آبی یا یاقوت آبی جزو گوهرهای با ارزش محسوب میشود. قیمت خرید یاقوت کبود به ترتیب بر اساس کیفیت رنگ و پاکی، وزن و تراش آن است. اغلب یاقوت‌های آبی با روشهای مختلف بهسازی میشوند. قیمت یک یاقوت کبود طبیعی بدون بهسازی و با کیفیت از قیراطی صد دلار به بالا است.

سنگ یاقوت کبود بسیار مستحکم است و دومین سنگ قیمتی و سخت دنیا محسوب می‌شود.

انگشتر طلا یاقوت کبود
انگشتر طلا یاقوت کبود

7. سنگ انگشتر طلا؛ یاقوت سرخ یا روبی

روبی (Ruby) یا سنگ یاقوت سرخ یکی از محبوب ترین سنگ های قیمتی پر طرفدار بین بانوان و آقایان است. از نظر محبوبیت هم ردیف برلیان محسوب می شود. سنگ یاقوت سرخ وقتی با انگشتر طلا بکار می رود زیبایی خیره کننده ای دارد، علاوه بر این قیمت بالایی نیز این سنگ دارد که جزو گران ترین سنگ های زینتی به حساب می آید.

 سنگ-انگشتر-طلا-روبی-یاقوت-سرخ
انگشتر طلا با یاقوت سرخ روبی

8. سنگ انگشتر طلا؛ گارنت

در بین سنگ‌های قیمتی، گارنت یک سنگ گران‌بها و با ارزش، اما تقریباً ناشناخته است. این گوهر زیبا و گران‌بها همانند یاقوت، دارای رنگ سرخ است.

سنگ قیمتی گارنت برای انگشتر طلا

گارنت یک نوع آلومین رنگی است که در طبیعت دیده می‌شود و یکی از معروف‌ترین آن‌ها سنگ لعل است. گارنت به‌طورکلی در سنگ‌های دگرگونی تشکیل می‌شود و مقابل هوازدگی فیزیکی و شیمیایی مقاوم است.

انواع رنگ های سنگ گارنت
انواع رنگ های سنگ گارنت

سنگ گارنت رنگ های متنوعی دارد.

 انگشتر-طلا-سنگ-گارنت
 انگشتر-طلا-سنگ-گارنت

9. سنگ انگشترطلا؛ الکساندریت

الکساندر یک سنگ عجیب، شگفت‌انگیز و قیمتی است این سنگ یکی از جالب‌ترین نگین‌های کشف‌شده در کل جهان است. الکساندر درواقع یک نمونه سنگ زینتی با توانایی تغیر رنگ است. برخی این سنگ شگفت‌انگیز را بانام زمرد روز و یاقوت شب می‌شناسند این اصطلاح به دلیل توانایی تغیر رنگ گسترده این سنگ به آن داده‌شده است.

سنگ الکساندریت انگشتر طلا

این سنگ شگفت‌انگیز در زیر نور لامپ و یا شمع به طیف رنگی قرمز تغیر رنگ می‌دهد. این سنگ در برخی از مواقع در شرایط خاص به رنگ سبز تغیر رنگ می‌دهد. الکساندریت از لحاظ قیمتی نیز جزو سنگ های با قیمت بالا بحساب می آید.

 انگشتر-طلا-سنگ-الکساندریت
 انگشتر-طلا-سنگ-الکساندریت

10. سنگ انگشتر طلا؛ کهربا

سنگ کهربا یک سنگ ارگانیک و طبیعی است که جزء سنگ‌های زینتی به‌حساب می‌آید. جالب است بدانید که کهربا همان شیره فسیل شده درختان است که گاهی در آن می توان حشرات سالم از هزاران سال قبل را پیدا کرد.

سنگ کهربا پیدا شده با فسیل

این سنگ به دلیل رنگ و زیبایی خاصی که دارد یک سنگ باارزش به‌حساب می‌آید. از کهربا برای ساخت جواهر استفاده می‌شود.

انگشتر طلا با سنگ کهربا
انگشتر طلا با سنگ کهربا
اشتراک در
اطلاع از

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فتحی
25 فروردین 1402 5:39 ب.ظ

مطلب عالی بود

حسین شریفی
15 اسفند 1401 12:46 ق.ظ

سلام ممنون از مطلبتون، چطور اصل بودن الماس رو تشخیص بدم؟

3
0
سوالتو درباره طلا بپرس... ما کمکت میکنیم که حلش کنیx