نرخ لحظه ای طلای 18 عیار: 2/645/000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت ۷ روزه را هدیه میدهیم

نرخ لحظه ای طلا 18 عیار: 2/645/000 تومان

راهنمای تعیین سایز انگشتر در خانه

صفر تا 100 تعیین سایز انگشتر در خانه + ویدئو

فهرست مطالب

تعیین سایز انگشتر طلا و غیر طلا، مخصوصا برای خریدهای غیرحضوری و اینترنتی،  یکی از دغدغه های افراد برای خرید انگشتر و حلقه طلا است. حتی برای خرید های حضوری نیز ما نیاز داریم قبل از خرید انگشتر، از طلافروش بخواهیم سایز انگشتر ما را مشخص کند. پس سایز انگشتر یک دغدغه برای طلاپسندان است و همگی میدانیم که سایز انگشتر و اندازه انگشت ثابت نیست و با تغییر وزن و سن و سایر شرایط، تغییر میکند. آیا این مشکل برای شما هم پیش آمده که در هنگام خرید انگشتر طلا، سایز انگشتتان را نمی‌دانید؟

تعیین سایز انگشتر find ring size

اگر از اندازه حلقه و انگشتر خود مطمئن نیستید، در خرید اینترنتی انگشتر با چالش روبرو خواهید بود. البته اگر حضوری برای خرید انگشتر طلا یا حلقه خود بروید، براحتی می توانید سایز انگشتر خود را با کمک طلافروش ها مشخص کنید، اما این روزها رفتن به بازار برای خرید کمی قدیمی شده است و بیشتر سفارش ها اینترنتی است. بجای تردد و ماندن در ترافیک، شما می توانید یک کار بسیار دقیق در خانه انجام دهید. انگشت خود را با یک نوار اندازه گیری  اندازه گیری کنید و اندازه گیری را با استفاده از جدول سایز انگشتر تبدیل کنید. از طرف دیگر، اگر قبلاً یک حلقه یا انگشتر دارید، این روند حتی ساده تر است! با مقایسه حلقه خود با نمودار اندازه دایره ای می توانید اندازه خود را بدست آورید.

تعیین سایز انگشتر با جدول اندازه انگشتر

روش های مختلفی برای اندازه گیری سایز انگشتر و اندازه انگشت متناسب با انگشت شما وجود دارد که در این مطلب به دنبال ساده ترین و راحت ترین راه های تعیین اندازه انگشتر هستیم و سعی کرده ایم به ساده ترین شکل ممکن این کار را انجام دهیم.

روش اول: تعیین سایز انگشتر با استفاده از انگشتری که داریم.

اندازه گیری سایز انگشتر

 

اندازه گیری اندازه انگشتر، ring size

 

 1. یک خط کش بردارید و مطابق شکل اندازه قطر درونی انگشتر را اندازه بگیرید.
 2. اندازه قطر داخلی انگشتر با استفاده از خط کش اندازه بگیرید برحسب میلی متر بخوانید.
 3. با استفاده از جدول نشان داده شده در شکل زیر میتوانید اندازه انگشتر خود را بیابید.
 4.  سعی کنید اندازه انگشتر خود را رو به بالا در نظر بگیرید تا انگشتر شما تنگ نباشد.

راهنمای اندازه انگشتر، تعیین اندازه انگشتر، how to find size of my finger

6. اندازه قطر انگشتر شما به میلی متر در زیر حلقه یا انگشتر و اندازه انگشت شما داخل آن نوشته شده است.

همچنین از تصویر زیر میتوانید استفاده کنید:

ring size guide، تعیین اندازه انگشت، تعیین اندازه انگشتر زنانه

روشی دیگر که بر اساس انگشتر قدیمی برای تعیین سایز انگشتر استفاده می شود با استفاده از جدول چاپ شده اندازه انگشتر است. اما این روش فقط در حالتی صحیح است که شما جدول چاپی دقیقی از اندازه انگشترها داشته باشید، و با قرار دادن انگشتر خود در روی اندازه های مختلف، سایز انگشتر خود را تعیین کنید.

 

نکته ا: اگر می‌خواهید از سایت‌ها یا برنامه های اندازه گیری سایز انگشتر برای تبدیل اندازه‌ی انگشت به سایز انگشتر استفاده کنید، توجه داشته باشید که معیار آنها میلی‌متر است یا اینچ. اگر اینچ است، حتما باید اندازه گیری شما نیز بر اساس اینچ باشد نه میلی متر.

نکته ۲: اگر اندازه انگشت شما بین دو سایز قرار دارد توصیه می‌کنیم حتما سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

ویدئوی زیر نیز میتواند راهنمای خوبی باشد که بجای نخ، از کاغذ استفاده میکند:

روش دوم: تعیین سایز انگشتر با استفاده از نخ دور انگشت

راهنمای اندازه گیری اندازه انگشتر، تعیین سایز انگشت، تعیین اندازه انگشت، ring size guide

برای تعیین سایز انگشتر و اندازه انگشت خود مراحل زیر را با دقت اجرا کنید:

 1.  سایز انگشتر و اندازه انگشت خود را مطابق تصویر بالا با استفاده از یک نخ( یا کاغذ) مشخص کنید و علامت بزنید.
 2. نخ علامت زده را مطابق شکل بالا در کنار خط کش قرار داده و اندازه آن را بدقت بخوانید، اندازه به میلی متر خوانده شود.
 3. از جدول زیر میتوانید سایز انگشتر  خود را بیابید، عدد سمت راست مربوط به سایز انگشتر شماست و عدد سمت چپ سایز انگشتر شما برای خرید انگشتر است.
جدول سایز انگشتر زنانه، تعیین اندازه انگشتر، راهنمای تعیین اندازه انگشت، ring size guide

جدول سایز انگشتر زنانه، جدول سایز انگشتر مردانه

مثال: نگار پس از اندازه گیری سایز انگشتر خود با استفاده از نخ و تعیین اندازه آن به عدد 58 میلی متر رسیده است، سایز انگشتر او مطابق جدول 8.5  است.

جدول سایز انگشتر زنانه، تعیین اندازه انگشتر، راهنمای تعیین اندازه انگشت، ring size guide، انگشتر سایز 6

جدول سایز انگشتر زنانه، جدول سایز انگشتر مردانه

 • به خاطر داشته باشید:
  • نخ اندازه گیری را خیلی محکم نبندید.
  • سایز انگشتر شما روی دست چپ و راست، بسته به این که راست دست و یا چپ دست هستید متفاوت است و دستی که برای انجام کارها بیشتر از آن استفاده می‌کنید ‌نیم سایز از دیگری بزرگتر است.
  • اگر برآمدگی استخوان بند انگشت شما خیلی از انتهای انگشت شما بزرگتر است، با روش اندازه گیری دور انگشت، قسمت بند و انتهای انگشت خود را ابتدا محاسبه کنید، سپس سایز بین آن دو را انتخاب نمایید.

روش سوم: استفاده از دستگاه های مخصوص اندازه گیری سایز انگشتر

در صورتی میتوانید از این روش استفاده کنید که به ابزارهای مخصوص اندازه گیری اندازه انگشت دسترسی داشته باشید. این ابزارها که معمولا در همه طلافروشی ها پیدا میشود، قیمت زیادی ندارد و شما میتوانید برای استفاده شخصی نیز آن را خریداری کنید.

 • ابزار دقیق اندازه گیری طلافروش ها

ابزار اندازه گیری اندازه انگشت، اندازه انگشت، جدول اندازه انگشت زنانه، ring size guide

 • ابزار پلاستیکی و دقیق اندازه گیری در دسترس همه

اندازه گیری اندازه انگشت، راهنمای اندازه گیری اندازه انگشتر و انگشت

 

چند نکته مهم برای تعیین سایز انگشتر:

 • سایز انگشتر ما در طول فصل های مختلف و در طول روز به دلیل کاهش یا افزایش فشار خون و دمای بدن، تغییر میکند.
 • انگشت ها با تغییر وزن بدن، تغییر اندازه می دهند.
 • انگشتر باید تنگ باشد تا از دست نیفتد و همچنین خیلی گشاد نباشد که در انگشتر بازی نکند.
 • برای اندازه گیری صحیح انگشت، 4 یا 5 بار اندازه بگیرید، چون در ساعت های مختلف روز ممکن است تغییر کند.
 • اندازه انگشتر زنان بین 3 تا 9 است. اغلب انگشترهایی که در ایران خریداری می شود، بین 5 الی 7 است و محبوب ترین و عمومی ترین سایز انگشتر زنان در ایران، انگشتر سایز 6 است.
 • سایز انگشتر مردان بین 8 الی 14 است. اغلب سایزهایی که خریداری می شود بین 8 الی 10.5 است. محبوب ترین و بهترین سایز انگشتر برای مردان در ایران، انگشتر سایز 9 است.
 • نوع حلقه را در نظر بگیرید: استفاده از حلقه های پهن (حدود 6 میلی متر یا بیشتر) برای اکثر افراد سخت است و به سایز حلقه بزرگتری نیاز دارند. این به این دلیل است که یک حلقه پهن فضای بیشتری را در زیر بند انگشت نسبت به حلقه های باریک اشغال می کند. برای حلقه‌هایی با سبک‌های پهن‌تر، اندازه 0.25 تا 0.5 به سایز حلقه ازدواج خودتان اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر اندازه حلقه شما پس از اندازه گیری 6 است، اگر به دنبال حلقه با نوار پهن تر هستید، آن را 6.25 یا 6.5 در نظر بگیرید. علاوه بر این، تغییر اندازه برخی از حلقه‌ها که طراحی خاصی دارند، دشوار است یا اغلب غیرممکن است بنابراین مهم است که اندازه مناسب آن نوع حلقه ها را در نظر بگیرید.

نکته ۲: اگر اندازه انگشت شما بین دو سایز قرار دارد توصیه می‌کنیم حتما سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

معرفی برنامه اندازه گیری سایز انگشتر 

برنامه اندازه گیری سایز انگشتر

برای اندازه گیری سایز انگشتر طلا یا هر انگشتر دیگری نرم افزارهای موبایلی ساخته شده است که با عکس گرفتن و اسکن کردن انگشتان دست شما، می تواند سایز انگشتر مناسب برای شما را محاسبه کند. این برنامه که اسم آن Ring Sizing App است اندازه انگشت و سایز انگشتر را با دقت بالایی محاسبه می کند. برای دانلود این برنامه می توانید از لینک “برنامه اندازه گیری سایز انگشتر” برای اندروید و برای آیفون نیز از لینک ” برنامه تعیین سایز انگشتر” اقدام کنید.

برنامه موبایل سایز انگشتر

سوالات متداول درباره سایز انگشتر طلا

ابزار اندازه گیری سایز انگشتر

 • سایز انگشتر مردانه را چگونه بفهمیم؟ تفاوتی بین سایز انگشتر زنانه و مردانه وجود ندارد.
 • آیا سایز انگشتر در ایران و جهان متفاوت است؟ خیر استاندارد بین المللی یکی است.
 • چه تفاوتی بین سایز انگشتر مردانه و زنانه وجود دارد؟ تفاوتی بین تعیین اندازه انگشتر زنانه و مردانه وجود ندارد و با همان روشی که برای اندازه گیری انگشتر زنانه استفاده می شود، میتوان اندازه انگشتر مردانه را نیز مشخص کرد.
 • اندازه گیری سایز انگشتر با متر چگونه است؟ پاسخ ایت سوال روش اول است که در زیر بدقت شرح داده ایم.
 • اگر اندازه بند انگشتتان زیاد است چطور اندازه انگشتر را مشخص کنید؟ اگر برآمدگی استخوان بند انگشت شما خیلی از انتهای انگشت شما بزرگتر است، با روش اندازه گیری دور انگشت، قسمت بند و انتهای انگشت خود را ابتدا محاسبه کنید، سپس سایز بین آن دو را انتخاب نمایید. عدد بین این دو اندازه را از جدول بیابید و اندازه انگشت خود قرار دهید.
 • چگونه می توانم بفهمم که سایز انگشتردرستی دارم؟ سایز انگشتر مناسب اینطور است که به اندازه کافی محکم است که روی انگشت بماند و به اندازه کافی راحت باشد که براحتی بتوان روی انگشت آن را لغزاند و جابجا کرد، در واقع نه خیلی سفت و نه خیلی شل سایز انگشتر مناسبی برای شما خواهد بود. 
 • آیا ضخامت بدنه انگشتر بر سایز انگشتر تأثیر می گذارد؟ بله، ضخامت نوار انگشتر یا همان قسمت بدنه یا رکاب انگشتر می تواند بر اندازه حلقه شما تأثیر بگذارد. هر انگشتر طلا انگشت شما بیشتر را بپوشاند، محکم‌تر می‌شود.  توصیه می کنیم اندازه حلقه خود را با ابزاری که نزدیک به ضخامت حلقه ای یا انگشتری است که می پوشید اندازه گیری کنید.
 • متوسط ​​اندازه حلقه برای خانم ها چقدر است؟ متوسط ​​اندازه انگشتر طلای زنانه از 5 تا 7 متغیر است.
 • متوسط ​​سایز انگشتر برای مردان چقدر است؟ متوسط ​​اندازه حلقه‌های مردانه از 8 تا 10 متغیر است.
 • آیا اندازه حلقه مردانه و زنانه در یک مقیاس اندازه گیری می شود؟ بله، اندازه حلقه های زنانه و مردانه در یک مقیاس اندازه گیری می شود.
 • چگونه مخفیانه از سایز انگشتر شخص دیگری مطلع شوم؟ ساده ترین گزینه این است که به سادگی از دوستان یا خانواده آنها بپرسید. اگر می‌خواهید سایز انگشتر همسرتان را مخفیانه اندازه بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم انگشتری را که قبلاً استفاده کرده است اندازه بگیرید.
 • بهترین زمان برای تعیین سایز انگشتر چیست؟ بهترین زمان برای تعیین سایز اگشتر بعد ظهر میباشد به علت آنکه در این بازه زمانی در منزل هستید و دست ها نسبت به دیگر بازه زمانی گرمتر میباشد.

 

اگر سوال یا ابهامی در مورد انگشتر و حلقه دارید، میتوانید از طریق بخش نظرات این صفحه و یا آیکون واتس اپ از ما بپرسید؛ با احترام، تیم طلاپین.

جدول سایزبندی انگشتر زنانه و مردانه، ring size chart

پرفروش ترین ها

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دریا نوری زاده
دریا نوری زاده
26 دی 1401 9:04 ق.ظ

سلام ممنون از مطلب خوبتون
من با نخ دور انگشتمو اندازه گرفتم شد 52 میلیمتر یا 5.2 سانتی متر … توی جدول شما این عدد رو ندیدم…
سایز انگشتر من چقدر میشه؟
ممنون

سبد خرید
2
0
برای دیدن نظرات درباره این مقاله کلیک کنید!x

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟