طلاپین؛ آموزش طلا و هر آنچه نیاز است درباره طلا و بازار آن بدانید. 

انگشتر برای مرد چی خوبه؟

انگشتر برای مرد چی خوبه؟ + 7 مدل سنگ برای انگشتر مردانه

فهرست مطالب

“انگشتر برای مرد چی خوبه؟” در حال حاضر آقایان از انواع و اقسام زیورآلات برای شیک کردن استایل خود کمک می‌گیرند. از انواع پیرسینگ، دکمه سردست و گیره‌های کروات گرفته تا گردنبند، دستبند، انگشتر و گوشواره همگی جز اکسسوری‌هایی هستند که آقایان از آن‌ها استفاده می‌کنند. زیورآلات علاوه بر اینکه می­توانند نقس به سزایی در ظاهر داشته باشند می توانند بیانگر احساسات، علایق و تمایلات درونی ما باشند.

از بین اکسسوری های ذکر شده انگشترها محبوبیت زیادی بین آقایان دارند. خرید انگشتر مردانه ممکن است که ابتدا ساده به نظر برسد اما  خرید انگشتر مردانه نیازمند اطلاعاتی در مورد نحوه اندازه‌گیری صحیح، انتخاب نوع فلز، انتخاب سبک یا طرح مناسب و موارد این‌چنینی است که شاید برای خرید سایر زیور آلات مردانه مطرح نباشد. برای پاسخ به سوال “ انگشتر برای مرد چی خوبه؟” و  خرید انگشتر مردانه باید چندین نکته را در انتخاب آن، مدنظر قرارداد که عبارت اند از: سبک شخصی، نوع فلز انگشتر، پهنای رینگ، اندازه‌گیری قطر انگشتر که باید در انتخاب و خرید انگشتر مردانه به آن‌ها توجه کرد.

چه انگشتری برای مرد خوبه؟ men rings

پوشیدن انگشتر مردانه چه مزیت هایی میتواند داشته باشد؟

 • یک انگشتر طلایی ساده در انگشت حلقه شما بیانگر تعهد و یک وضعیت تأهل جدی است.
 • انگشتر می‌تواند نقش یک ابزار به منظور کاهش استرس و افزایش تمرکز باشد. اگر توجه کرده باشید اغلب مردان هنگام تمرکز و توجه بر مسئله‌ای با انگشترهای خود بازی می‌کنند.
 • انگشترها به‌عنوان یک اکسسوری باعث میشود سایر لباس های شما هم جلوه زیباتری داشته باشند و از سوی دیگر به برندینگ شخصی شما کمک می کند..
 • شما می‌توانید با پوشیدن انگشتر در انگشتان خود، علاقه شخصی خود را به یک گروه فوتبال و یا حتی یک دیدگاه سیاسی خاصی به‌طور نامحسوس نشان دهید.
 • اگر انگشتر انتخاب شده توسط شما طلا باشد آنگاه به صورت غیر مستقیم ثروت و دارایی خود را به نمایش می گذارید.

 

معانی انگشتر مردانه در انگشت­های مختلف دست آقایان چیست؟

برخی از آقایان میانه ای با انگشتر مردانه ندارند و این موضوع سبب می شود اطلاعات کمی درباره­ی رسوم ظریف مربوط به انگشتر طلای خود و اینکه وجود انگشتر در هر یک  چه معنایی دارد، داشته باشند. در ادامه به معانی مختلف انگشتر مردانه در هریک از انگشتان می­پردازیم.

 • معنی انگشتر مردانه در انگشت کوچک:

انگشتر برای مرد چی خوبه؟

 

انگشت کوچک، اولین انتخاب برای آقایانی است که می خواهند به راحتی از یک انگشتر استفاده کنند
برای افرادی که به طالع بینی و ستاره شناسی علاقه دارند انگشت کوچک نماد هوش و وجود اعتماد به نفس زیاد است.  افرادی که به سیاره عطارد علاقمند هستند میتواند انگشتر مردانه را در انگشت کوچک خود بیاندازند چراکه از دیدگاه نجوم، سیاره ی مربوط به این انگشت سیاره ی عطارد است.

 • معنی انگشتر مردانه در انگشت چهارم یا انگشت انگشتری:

چه انگشتری برای مرد خوبه؟ men rings

احتمالا همه ما می­دانیم حضور انگشتر در انگشت چهارم یا انگشت انگشتری، نماد ازدواج است. حلقه در انگشت 4ام دست راست نشانه ی حلقه نامزدی است در حالی که در دست چپ نشانه ی ازدواج است.  از سوی دیگر برای علاقه مندان به علم ستاره شناسی و طالع بینی باید گفت انگشت انگشتری یا چهارم با ماه ارتباط دارد و نماد زیبایی و خلاقیت است که ارتباط با روابط رمانتیک و عاشقانه دارد.

 • معنی انگشتر مردانه در انگشت وسط:

چه انگشتری برای مرد خوبه؟ men rings

قرار دادن انگشتر در این انگشت خیلی رایج نیست زیرا به دلیل مجاورت آن با انگشت اشاره منجر به جلوگیری از راحتی انجام کارهای دستی می شود. وجود انگشتر مردانه در این انگشت نماد داشتن حس مرکزیت و مردانه است. وسط به دلیل مرکزیتش نشانه تعادل و مسئولیت نیز است و با زحل ارتباط دارد. گاهی مران برای اینکه نشان بدهند مجرد هستند از این انگشت برای انداختن انگشتر استفاده می کنند.

 • معنی انگشتر مردانه در انگشت اشاره:

چه انگشتری برای مرد خوبه ؟ men rings

 

انداختن ‌انگشتر در انگشت اشاره در زمان های قدیم، برای بستن پیوند های برادری و خانوادگی استفاده می شد.  جالب است بدانید در گذشته، مردم از طبقات اجتماعی پایین تر در استفاده از این انگشتر در این انگشت ممنوع می­شدند.

چراکه وجود  انگشتر در انگشت اشاره،  نشانه ای برای خانواده های خاص بود.  امروزه بیش تر جوانان این انگشت را نماد قدرت و توانایی می دانند. سیاره ی مرتبط با انگشت اشاره مشتری است که نماد قدرت و رهبری است.

 • معنی انگشتر مردانه در انگشت شست:

در بعضی از جوامع انگشتر در انگشت شست نشانه ی ثروت و نفوذ است.همچنین اگر انگشت شست صاف باشد نماد شخصیت توانا است و انگشت شست خمیده نماد شخصیت بدجنس و نادرست است.اقایانی که میخواهند چند انگشتر در انگشتان خود داشته باشند بدون شک انگشت شست به دلیل فاصله ای که با سایر انگشتان دارد انتخاب خوبی خواهد بود.

چه تعداد انگشتر مناسب دست مردان است؟

به طور کلی می توان گفت از نظر زیبایی بهترین حالت زمانی است که از یک انگشتر طلا و جواهر در هر دست استفاده کرد و در صورتی که فردی علاقه بسیار به انگشتر دارد، بهتر است به صورت پراکنده و یا یک در میان از آنها استفاده نماید.

چطور سایز مناسب انگشتر مردانه را بفهمیم؟

یکی از مواردی که باید به سوال ” انگشتر برای مرد چی خوبه؟” پاسخ دهیم تعیین سایز و اندازه انگشتر است. نحوه‌ی اندازه‌گیری سایز انگشت برای انتخاب انگشتر مناسب بسیار مهم است، به خصوص اگر قصد خرید آنلاین دارید و سایز انگشت خود را نمی‌دانید. اگر می‌خواهید خودتان سایر انگشتتان را پیدا کنید  با استفاده از روش ساده زیر میتوانید از سایز انگشتان خود مطلع شوید.

مطالعه مفید: راهنمای تصویری تعیین سایز انگشتر در خانه

یک تکه نخ یا کاغذ نواری شکل را دور انگشت قرار دهید به طوری که کامل دور انگشت را بپوشاند و در نقطه اتصال نخ را علامت بزنید، سپس آن نخ را روی خط‌کش قرار دهید و اندازه‌ی آن را یادداشت کرده و طبق جدول زیر، سایز انگشتر خود را متوجه شوید.

سایز 9 59.7 میلی‌متر سایز 12 67.2 میلی‌متر
سایز 9.5 60.9 میلی‌متر سایز 12.5 68.5 میلی‌متر
سایز 10 62.2 میلی‌متر سایز 13 69.7 میلی‌متر
سایز 10.5 63.5 میلی‌متر سایز 13.5 71 میلی‌متر
سایز 11 64.7 میلی‌متر
سایز 11.5 66 میلی‌متر
سایز 3 44 میلی‌متر سایز 6 51.7 میلی‌متر
سایز 3.5 45.2 میلی‌متر سایز 6.5 53.1 میلی‌متر
سایز 4 46.5 میلی‌متر سایز 7 54.3 میلی‌متر
سایز 4.5 47.8 میلی‌متر سایز 7.5 55.6 میلی‌متر
سایز 5 49 میلی‌متر سایز 8 57.2 میلی‌متر
سایز 5.5 50.3 میلی‌متر سایز 8.5 58.4 میلی‌متر

 

” انگشتر برای مرد چی خوبه؟”برای انتخاب بهترین سایز انگشتر مردانه به این نکات دقت کنید:

 • حتما در نظر بگیرید که انگشتان دست شما سرد نباشند زیر وقتی که گرم شود انگشتر به انگشت شما تنگ می شود .
 • حتما چندین بار سایز انگشت خود را بگیرید و بزرگترین اندازه را به عنوان سایز انگشت خود انتخاب کنید.
 • توجه کنید اندازه انگشتان یکسان در دست راست و چب متفاوت هستند

برای هر فرم و شکل دست چه نوع انگشتری را انتخاب کنیم؟

شاید اولین سوالی که در حین خرید انگشتر ذهن شما را درگیر کند این است که چه مدل انگشتر مردانه ای به فرم و شکل دست های شما می آید، در ادامه به شما میگوییم که برای هر فرم دست چه انگشتری را انتخاب کنید:

 • اگر انگشت‌های شما بلند و کشیده هستند، انگشترهایی با رکاب ظریف و سنگ و نگین کوچکتر مناسب هستند.
 • برای انگشت‌های کوتاه، سنگ‌های کشیده و بیضی شکل مناسبند.
 • برای افراد جوان، رکاب‌های نازکتر و سنگ‌های ظریفتر مناسبند.
 • و حلقه‌های بزرگ با سنگ‌های درشتتر چروک‌های دست را بهتر می‌پوشاند.

 انگشتر برای مرد چی خوبه؟ انواع نگین مورد استفاده در انگشتر مردانه

1. نگین مردانه شرف شمس:

انگشتر مردانه شرف الشمس

در میان انگشترها و نگین انگشتر مردانه، نگین شرف شمس از مناسب‌ترین‌ها و بهترین‌ها به حساب می‌آید. این نگین بسیار معروف است و هر ساله در روز ۱۹ فروردین و در ساعتی بخصوص تهیه می‌شود. آداب و رسوم تهیه این نگین بدین صورت است که در یک روز و ساعت معین باید با رعایت مراسم و آداب مخصوصی که دارد طلسم مربوطه بر روی نگین زرد رنگ شرف شمس حک شود.

در میان انواع نگین انگشتر مردانه نگین شرف شمس برای سردرد بسیار رافع و مجرب است. همچنین استفاده از این نگین کسب و کار را رونق داده و رزق و روزی را افزایش می‍‌دهد. برخی معتقدند که استفاده کردن از نگین شرف شمس در بیماری‌هایی نظیر صرع و میگرن تاثیر فراوانی دارد.

2. نگین مردانه حدید

نگین مردانه حدید، چه انگشتری برای مرد خوبه؟

حدید در میان انواع نگین انگشتر مردانه یکی از بهترین نگین‌ها برای انگشتر آقایان به حساب می‌آید و برای رفع مشکل و گرفتاری بسیار کارآمد است. رنگ این سنگ قهوه‌ای تیره یا سیاه است و معمولاً بر پشت و روی نگین ذکری مخصوص نوشته می‌شود. یکی از خواص این نگین، در امان ماندن از آسیب و آزار هر موجودی بوده که ممکن است در طول زندگی با آن مواجه شوید.

برخی معتقدند که استفاده از این سنگ کمک می‌کند تا نیروهای بد و انرژی‌های منفی از ما دور شوند. البته استفاده از نگین حدید بر روی انگشتر، چشم‌زخم را نیز مرتفع می‌کند و در اجابت حاجت‌های سخت و سنگین مؤثر است. اگر در طول روز از فشار عصبی و استرس زیاد رنج می‌برید بهتر است از این نگین استفاده کنید.

3. نگین مردانه لاجورد

نگین مردانه انگشتر، انگشتر مردانه چی خوبه؟

مطمئنم تا این قسمت متن متوجه شده‌اید که ما قصد داریم در مورد انواع نگین انگشتر مردانه و خواص آنها صحبت کنیم. در اینجا به نگین لاجورد می‌رسیم که یکی از محبوب‌ترین و البته با ارزش‌ترین جواهر در میان انواع نگین انگشتر مردانه محسوب می‌شود. لاجورد در حالت کلی انواع مختلف دارد، اما تقریباً تمام انواع آن به یکدیگر شبیه هستند. سنگ لاجورد نقاطی زرد رنگ دارد و هزاران سال است که از این سنگ در زمینه حکاکی جواهرات و تهیه طلسمات استفاده می‌کنند.

سنگ لاجورد به دلیل رنگ آبی پررنگی که دارد بسیار گران‌قیمت بوده و استفاده از انگشتری که مزین به نگین لاجورد باشد در درمان بیماری‌هایی مانند بی‌خوابی، مالیخولیا، مشکلات صفرا و غیره بسیار نافع و مفید است. برخی معتقدند که استفاده کردن از سنگ لاجورد بر روی پلک چشم کمک می‌کند تا مژه‌ها رویشی سریع و زیاد داشته باشند.

انگشتر مردانه یشم، انگشتر برای مرد چی خوبه؟

4. نگین مردانه یشم

سنگ و نگین یشم بعد از زمرد، یکی از بهترین نگین‌های سبز رنگ در میان انواع نگین انگشتر مردانه بحساب می‌آید البته نگین یشم در رنگ‌های سفید، مغز پسته‌ای، سبز و سبز تیره در بازار یافت می‌شود. استفاده از این نگین در انگشتر، معده را تقویت کرده و برای آن بسیار مفید است. ناگفته نماند پشم سبز پیروزی فرد استفاده کننده را به همراه داشته و به همین دلیل هنرمندان، ورزشکاران و خوانندگان بهتر است که از این نگین انگشتری استفاده کنند.

5. نگین مردانه لعل

انگشتر چی برای مرد خوبه؟ انگشتر مردانه لعل

در میان انواع نگین انگشتر مردانه این سنگ بسیار محبوب است و البته کمیاب که سبب شده افراد زیادی به دنبال آن باشند. این سنگ خواص بی‌شماری نیز دارد. سنگ لعل زردی چهره را از بین برده و سردرد را کاهش می‌دهد، تصفیه خون و تنظیم فشار خون را به‌خوبی انجام داده و افزایش دهنده اعتماد به نفس است.

ضمن اینکه نشاط‌آور و نیروبخش بوده و شجاعت را نیز افزایش می‌دهد. بهترین سنگ لعل، سنگ لعل ایالت بدخشان افغانستان است که بسیار معروف و پرطرف‌دار بوده و البته کمیاب است. این نگین انگشتر مردانه به رنگ‌های زرد، سرخ، سبز و بنفش در بازار موجود است.

6. نگین مردانه زبرجد

یکی دیگر از انواع نگین انگشتر مردانه که می‌توان به‌خوبی مورداستفاده داد، سنگ زبرجد است که به رنگ سبز بوده اما در رنگ‌های صورتی روشن تا آبی نیز یافت می‌شود. این سنگ که از قدیمی‌ترین سنگ‌های گران‌بهای جهان محسوب  می‌شود و مربوط به ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد است. استفاده از نگین زبرجد سبب می‌شود تا  فرد استفاده‌کننده توانمند و پرقدرت شده و تمام دشواری‌ها برای او آسان گردند.

این سنگ فقر و نیازمندی را برطرف می‌کند و برای گردش خون و از بین بردن افسردگی نیز بسیار مفید است. افرادی که قصد دارند در سخنرانی‌ها خوش صدا باشند بهتر است از این سنگ استفاده کنند چون تاثیر بسیار زیادی بر روی تُن صدای افراد دارد. ضمن اینکه دستگاه گوارش را نیز بهبود بخشیده و از سردردهای میگرنی نیز جلوگیری می‌کند.

7. نگین مردانه کهربا

انگشتر مردانه با نگین کهربا، انگشتر برای مرد چی خوبه

انگشتر مردانه با نگین کهربا

آخرین نگین گران‌بهایی که در میان انواع نگین انگشتر مردانه بسیار محبوب است نگین کهربا نام دارد. سنگی که در انگشترهای مردانه زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد، نیروی اراده را افزایش داده و انرژی‌های منفی و اضافی را از بدن خارج می‌کند. همچنین سبب آرامش شده و نقاهت بعد از درمان‌های پزشکی را نیز تسریع می‌کند.

بهترین و زیباترین سنگ کهربا مربوط به کشور لهستان، سیبری و جمهوری دومنیکن است و معمولاً در عمق ۳۰ متری زمین و جایی در زیر شن‌ها و ماسه‌ها می‌توان آن را یافت.

نکته جالب اینجاست که در میان سنگ‌های کهربا، سنگ‌هایی که درون خود جانور و یا حشراتی دارند قدیمی‌تر و البته گران‌بهاتر هستند. این سنگ در حالت کلی به رنگ‌های زرد طلایی تا نارنجی طلایی، سبز، قرمز، بنفش و سیاه موجود است و به صورت‌های نیمه شفاف، شفاف، گرهی یا نوک تیز توده‌وار با سطحی هواخورده و ترک دیده یافت می‌شود.

 انگشتر برای مرد چی خوبه؟ آقایان جوان مدل های زیر را می پسندند.

در این بخش به چند مدل از انگشتر های مردانه که بیشتر مورد پسند آقایان جوتن است می­پردازیم.. این انگشتر ها بر حسب سلیقه و استایل شما می توانند بهترین انتخاب باشند.. با هر بودجه ای می توانید یک انگشتر مردانه جوان پسند منحصر به خودتان داشته باشید.

 

 • انگشتر های تک نگین مردانه

انگشتر های تک نگین بسیار منحصر به فرد هستند و برای هر استایلی پیشنهاد می شوند. جواهرات تک نگین همیشه گزینه اول انتخاب انگشتر برای آقایان به شمار می رود. برای نگین تک روی انگشتر چه گزینه ای بهتر از الماس سراغ دارید؟

 

 • انگشتر های چند ضلعی

این مدل از انگشتر های مردانه برای جوانان، به طریقی طراحی شده است که بتوان روی سطح آن نگین کاری کرد. صد در صد انگشتری خاص محسوب می شود که مانندش را در میان نمونه های مردانه کم تر یافت خواهید کرد. این انگشتر مردانه جوان پسند را به کسانی که می خواهند در هر جمعی بدرخشند، پیشنهاد می کنیم.

 • انگشتر رز گلد مردانه

انگشتر مردانه تک نگین

 

یکی از رنگ هایی که به تازگی در صنعت جواهرات مورد توجه قرار گرفته است، رنگ رزگلد است. می توانید از انگشتر های یکدست یا دو رنگ که ترکیب رزگلد و طلا سفید است استفاده کنید. این انگشتر ها نیز مانند سایر طلاهای زرد و سفید ممکن است نگین دار باشند و قیمت های متنوعی دارند.

 • انگشتر باگت مردانه

یکی از زیباترین برش های سنگ های قیمتی،  باگت است. فکر می کنید این انگشتر مردانه جوان پسند کجا به کارتان می آید؟ از آنجایی که اغلب کت و شلوار های مردانه، به رنگ های تیره هستند. به همین دلیل، داشتن یک انگشتر با برش باگت می تواند در کنار این استایل کلاسیک جلب توجه کند.

 • انگشتر مربع مردانه

انگشتر مردانه

 

مربع از دیرباز نماد ثبات و استحکام بوده است. انگشتر هایی با فرم مربع برای استایل های مینیمال ایده آل است. این انگشتر ها می توانند بدون نگین یا نگین دار باشند. فرم مربع برای همه سنین گزینه مناسبی می تواند باشد.

اشتراک در
اطلاع از

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
8 تیر 1402 9:00 ق.ظ

سلام. طلای برای مرد ها حرام است‌ آگه میشه تکه هایی که‌ درمورد طلا حرف زدید رو پاک کنيد

لیلا
27 تیر 1401 9:08 ق.ظ

محتوای بسیار خوبی بود

3
0
سوالتو درباره طلا بپرس... ما کمکت میکنیم که حلش کنیx