طلاپین؛ آموزش طلا و هر آنچه نیاز است درباره طلا و بازار آن بدانید. 

خرید انگشتر طلا برای هدیه به خانم ها

راهنمای خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها؛ رازهایی که پیش از خرید باید بدانید!

فهرست مطالب

خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها، می‌تواند بهترین گزینه برای هدیه دادن به بانوان باشد، چرا؟ با ادامه این نوشته همراه باشید. هدیه دادن و هدیه گرفتن جزو نقاط جذاب یک رابطه بحساب می‌آید، چه رابطه خانوادگی، چه رابطه عاطفی و چه رابطه دوستانه. ما وقتی هدیه‌ای می‌گیریم خیلی خوشحال می‌شویم؛ همچنین اگر هدیه‌ای برای کسی که دوستش داریم بخریم، بیشتر از گرفتن هدیه خوشحال می‌شویم.

وقتی تصمیم می‌گیریم به کسی هدیه بدهیم، در حقیقت هدف ما خوشحال کردن و تحت تاثیر قرار دادن اوست. با این کار ابراز علاقه و وفاداری و تجدید دوستی خواهیم کرد. هدیه دادن به نوعی تمرین از خود گذشتگی و بخشش ما نیز هست و نشان دادن اهمیت شخصی که به او هدیه می‌دهیم. در واقع هدیه می‌تواند نماد و نشانه‌ای از علاقه‌ای باشد که نسبت به طرف مقابل در خود می‌بینیم و نماد بیرونی علاقه بحساب می‌آید.

خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم ها

چرا خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها گزینه خوبی است؟

اگر کسی که می‌خواهید برای او هدیه تهیه کنید خانم باشد، کار کمی سخت‌تر هم می‌شود؛ چراکه خانم ها عاشق هدیه گرفتن هستند و دوست دارند به هر مناسبت یا بدون مناسبتی از همسرشان هدیه بگیرند. انتخاب هدیه مناسب برای خانم‌ها هم جزو سخت‌ترین تصمیمات است، علایق شخصی خانم‌ها، وضعیت مد در جامعه و عوامل زیاد دیگری در این تصمیم‌گیری باید دخیل شوند.

معمولا خرید طلا و خرید انگشتر طلا، جزو گزینه‌های خوب پیش‌رو برای خرید هدیه برای بانوان است، چونکه بانوان همواره از طلا و جواهرات استقبال می‌کنند و طرفداران همیشگی این فلز زرد گرانبها بوده و هستند. پس یک گزینه جذاب برای هدیه، خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها است.  در این راهنمای خرید هدیه انگشتر طلا برای بانوان، سعی داریم انتخاب هدیه انگشتر طلا را برای شما آسان کنیم.

انگشتر طلای زنانه جدید

انگشتر طلای زنانه جدید

همه چیز درباره خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها

نکات زیر را برای خرید هدیه در ذهن داشته باشید و سپس انگشتر طلای مورد نظر را بخرید.

قبل از خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها:

 1. دقت کنید که علایق شخصی او چیست و به چه انگشتر طلایی بیشتر واکنش نشان می‌دهد.
 2. با دقت به حرف‌های او گوش دهید، معمولا خانم ها درباره چیزهایی که علاقه دارند بیشتر صحبت می کنند.
 3. هدیه بصورت سورپرایز برای خانم ها خیلی جذاب تر از هدیه ای است که از قبل بدانند چیست، اما اگر از قبل قول خرید چیزی را داده اید، به هیچ عنوان آن را جایگزین نکنید.
 4. به بودجه خود دقت کنید؛ میزان بوجه شما نقش زیادی در انتخاب هدیه انگشتر طلا دارد و قبل از هرگونه اقدامی، میزان بودجه خود را مشخص کنید.
 5. انگشتر های گران قیمت مانند طلا، همراه با سنگ ماه تولد یا سنگ مورد علاقه شخص، میتواند بسیار دوست داشتنی باشد.
 6. انگشتر طلایی که به عنوان هدیه می‌خرید، بهتر است از طلای 18 عیار یا بالاتر باشد(عیار طلا چیست و چگون متوجه عیار طلا شویم؟).
 7. قبل از خرید انگشتر طلای هدیه ببینید که عشق‌تان از چه نوع طلایی بیشتر خوشش می‌آید؛ طلای سفید، طلای زرد یا پلاتین.

خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم ها

نکاتی که حین خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها باید در نظر بگیرید

 • تناسب بین انگشتر طلا و سبک و سلیقه طرف مقابل اولین معیار انتخاب هدیه برای خانم: حتما باید بررسی کنید که انگشتر طلایی که می‌خرید با سبک و سلیقه فرد، همخوانی داشته باشد. به انگشتر طلا یا سایر طلا و جواهری که هم‌اکنون می‌پوشد نگاه کنید و گزینه مناسب را انتخاب کنید. برای مثال ممکن است مینیمال‌پسند، یا انگشتر با نگین درشت یا مدل‌های انگشتر طلای بدون نگین را برای ست کردن انگشترهای طلا در کنار هم استفاده کند. سلیقه فرد را اولین معیار برای انتخاب در نظر بگیرید.
 • انگشتر نگین گرد و کوچک را انتخاب کنید اگر: اگر خانمی که می‌خواهید هدیه برایش بگیرید انگشتانی بلند و لاغر دارد، از انگشترهای با نگین کوچک و گرد درخشان استفاده کنید، برای انگشتان عریض و توپر، انگشترهای بزرگتر با نگین مستطیلی مناسبند، انگشتری با نگین لوزی جلوه خاصی به انگشتان کوتاه می‌بخشد.

 

مطالعه مفید: راهنمای خرید انگشتر طلا

 

 • اندازه انگشت را از قبل بدانید؛ برای خرید هرگونه انگشتر طلایی به عنوان هدیه، بهتر است قبل از هر اقدامی اندازه انگشتر خانم خود را بدانید. راه‌های زیادی برای تشخیص اندازه انگشتر وجود دارد. می‌توانید از انگشترهای قدیمی او اندازه انگشت را تشخیص دهید.

 

مطالعه مفید: راهنمای تعیین اندازه انگشتر طلا در خانه

 

 • اندازه‌ طول یا رکاب انگشتر طلایی که برای هدیه می‌خرید، باید مناسب باشد، رکاب انگشتر معمولا با استفاده از اندازه انگشتر، می‌تواند رکاب مناسبی باشد. پس با تعیین هر چه دقیق‌تر اندازه انگشتر، رکاب انگشتر طلای راحت‌تری نیز خواهید داشت.
 • به انواع پایه‌ها یا رکاب‌های انگشتر طلا که شامل: چنگه‌ای، دیواره دار، کانالی، خوشه‌ای و سنگفرشی می‌شوند، توجه کنید، به عنوان مثال: پایه‌ی چنگی در تماس با لباس، روسری، مو و… ممکن است باعث آسیب شود، ولی برای مراسم‌های عروسی و یک شبه مناسب است. هر نوع رکاب انگشتر طلایی مناسب استفاده خاصی است، حتما این مورد را در ذهن داشته باشید.
 • رکاب انگشتر در طرح‌ها، شکل‌ها و رنگهای مختلفی عرضه می‌شود. بعضا هم ممکن است از جنس طلا نباشد و فقط روکش طلا داشته باشد.توجه داشته باشید که این انگشترها به این خاطر که از طلا نیستند و فقط آبکاری طلا شده‌اند، معمولا قیمت ارزان‌تری دارند. اما توجه داشته باشید که برای هدیه دادن اصلا گزینه مناسبی به شمار نمی‌روند. به این خاطر که روکش به مرور زمان از بین می‌رود و نه تنها فلز زیر آن نمایان می‌شود بلکه ممکن است به ترکیب اصلی انگشتر هم لطمه وارد کند.
 • خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم‌ها اگر مناسبتی باشد، بهتر است متناسب با مناسبت انتخاب کنید. مناسبتی را که می‌خواهید برای آن خرید کنید، در نظر بگیرید: عروسی، نامزدی، تولد، سالگرد ازدواج و… . هر مناسبتی می‌تواند مدل انگشتر طلای هدیه متناسب با خود را داشته باشد.
 • انگشتر طلای تخفیف خورده یا بدون اجرت برای هدیه مناسب نیست! سعی کنید خیلی دنبال خرید طلای تخفیف خورده نباشید، خلوص، عیار، خوردگی، ساییدگی و خراش داشتن این دسته از طلا‌ها باید مشخص گردد، ضمن اینکه برای هدیه دادن مناسب نیستند. انگشتر طلای دست دوم معولا با روکش‌هایی از طلا پوشانده می‌شوند و ترک‌خوردگی و شکستگی یا جوش‌خوردگی احتمالی آن، دیده نمی‌شود.
 • راحتی انگشتر طلایی که برای هدیه می‌خرید را در نظر بگیرید: داخل حلقه‌ انگشتر طلایی را که برای هدیه می‌خرید، خوب بررسی و مشاهده کنید، انگشترهایی که از قسمت داخل حلقه، پیوستگی و سطحی صاف ندارند، جایشان روی انگشت می‌ماند و طولانی مدت انگشت دست را اذیت می‌کند، انگشترهای یک‌تکه و توپر راحت‌ترند.

خرید هدیه انگشتر طلا برای خانم ها

جمع بندی

خرید هدیه برای خانم ها خیلی حساس است و اینکه مناسب با سلیقه آن ها خرید کنید، خیلی مهم است. اگر این هدیه انگشتر طلا باشد، حساسیت بیشتر می شود. چون معمولا انگشتر طلا هدیه برای خانم ها مناسبت های مهمی مثل ازدواج و نامزدی و سالگرد ازدواج دارد، که اهمیت بالایی در ذهن خانم ها دارد. همچنین چون انگشتر طلا ماندگار است و تا سال های سال در دستان خانم می ماند، باید بیشترین دقت ممکن در انتخاب انگشتر هدیه طلا برای خانم ها داشته باشید.

اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
سوالتو درباره طلا بپرس... ما کمکت میکنیم که حلش کنیx