نرخ لحظه ای طلای 18 عیار: 2/645/000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت ۷ روزه را هدیه میدهیم

نرخ لحظه ای طلا 18 عیار: 2/645/000 تومان

راهنمای انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست

انگشتر طلا مناسب رنگ پوست✔️

فهرست مطالب

انگشتر طلا مناسب رنگ پوست چطور پیدا کنیم؟ شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که انگشتر طلایی را در دست دوست و یا همکار خود می بینید که خیلی زیباست و درخشان. شما نیز برای خرید انگشتر طلایی که دوستتان داشته است اقدام می کنید. بعد از خرید انگشتر طلا و پوشیدن آن متوجه می شوید که به اندازه ای که انگشتر طلا در دست دوستتان زیبا بود، در دست شما زیبایی ندارد. انگشتر طلا همان است، قیمت نیز همان است و هیچ فرقی بین دو انگشتر نیست. پس مشکل از کجاست؟

رنگ پوست یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب انگشتر طلا است که اگر در محاسبات معیارهای انتخاب انگشتر طلا یا حلقه ازدواج خود، در نظر نگیرید، بعدا پشیمانی به بار خواهد آورد. در این نوشته به شما کمک می کنیم که انگشتر طلای متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست

تشخیص تن رنگ پوست برای خرید انگشتر طلا

اول از همه این موضوع را روشن کنیم که برای انتخاب انگشتر طلایی که به پوست شما بیاید، باید تناژ پپوست خود را پیدا کنید، نه رنگ پوست. رنگ پوست تحت تاثیر عوامل محیطی و شرایط زندگی تغییر می کند، اما تن رنگ پوست بر اساس نژاد و ژنتیک است و تغییر نمی کند.

برای تشخیص تناژ پوست خود باید زیر نور خورشید باشید، استفاده از هیچ نور دیگری توصیه نمی شود چون که رنگ های مختلف نورهای مصنوعی می تواند به تشخیص اشتباه منجر شود. دست خود را زیر نور خورشید بگیرید تا رگ های دستتان نور بتابد. به قسمتی از دست که رگ ها بهتر دیده می شود نگاه کنید، در این قسمت تناژ پوست قابل تشخیص است. تناژ پوست به 3 دسته اصلی تقسیم می شود:

رگ های دست به ممکن است به سه رنگ آبی، سبز و یا ترکیبی از آن دیده شود که می توان در دسته بندی های زیر قرار داد.

تناژ پوست سرد

تناژ پوست سرد

تناژ پوست گرم

تناژ پوست گرم

  • اگر رگ‌های دست شما آبی و بنفش است، یعنی تن رنگ پوست در طیف سرد دارید.
  • اگر رگ‌های دست شما سبز است، یعنی تن رنگ پوست در طیف گرم دارید.
  • اگر رگ‌های دست شما آبی و در بخش‌هایی سبز دیده می‌شوند، یعنی پوست با تناژ خنثی دارید.انگشتر طلا مناسب رنگ پوست
پس از تشخیص تناژ پوست خود متناسب با تناژی که قرار گرفته اید، بهتر است انتخاب های متناسبی داشته باشید. یک قانون کلی را بخاطر بسپارید که رنگ‌های گرم با هم و رنگ‌های سرد با یکدیگر بیشترین تناسب را دارند. بنابراین سنگ‌هایی با رنگ‌ قرمز، نارنجی و زرد برای پوست های گرم و سنگ هایی با رنگ آبی، سبز و بنفش برای پوست های سرد مناسب هستند.

انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست گرم

ست کردن انگشتر طلا، طلاپین، انگشتر طلای طلاپین

رنگ زرد و طلایی و قرمز و نارنجی  برای پوست گرم مناسب است. همچنین بهترین جواهرات مناسب رنگ پوست گرم آن‌هایی هستند که نگین سبز، زرد، نارنجی، قرمز، قهوه‌ای دارند.

از معروف‌ترین سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی زردرنگ که در جواهرات به‌کار می‌روند و برای افرادی با رنگ پوست گرم مناسبند، می‌توانیم یاقوت زرد، کوارتز زرد، اوپال یا چشم گربه و زیرکن را نام ببریم. همچنین یاقوت سبز، زبرجد و یشم از سنگ‌های سبزرنگ به‌شمار می‌آیند. الماس هم که سنگی شیشه‌ای، براق و چشمگیر است، برای هر رنگ پوستی جذاب به نظر می‌رسد. برای مثال سنگ زیر مناسب پوست گرم است.

سنگ توپاز که معمولا به رنگ شیری روشن میباشد در طبیعت به رنگ طلایی و زرد موجود است. توپاز سنگ ماه متولدین آبان است

سنگ توپاز برای پوست گرم

انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست سرد

راهنمای انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست

پوست سرد بیشترین تناسب را با رنگ های سرد دارد، بنابراین طلا و جواهری که انتخاب می کنید، باید بیشترین تناسب را با رنگ سرد داشته باشد.  پوست‌های سرد معمولا مایل به رنگ نقره‌ای و آبی هستند. برای این پوست‌ها بهتر است  از طلای سفید استفاده کنید. این طلاها با رنگ پوست سرد متناسب‌تر هستند.

جواهراتی که برای پوست سرد مناسب است:

  • سنگ آمیتیس که بخاطر رنگ بنفش و ساختار بلورهایش طرفداران بسیاری دارد. رنگ این سنگ از بنفش و یاسی تا بنفش قرمز متفاوت است و آمیتیس سنگ ماه متولدین بهمن میباشد.
  • سنگ آکوامارین که از جمله سنگ های آبی رنگ است، آکوامارین سنگ ماه متولدین اسفند است.
  • سنگ زمرد که جزء شناخته شده ترین سنگ های قیمتی میباشد از گذشته تا به حال بسیار پرطرفدار و محبوب بوده است، سنگ ماه متولدین اردیبهشت است که خواص درمانی و شفابخشی نیز دارد.
  • سنگ زبرجد که همیشه رنگ سبز – زرد دارد و هر چه سبزی آن تیره‌تر باشد.
  • سنگ تانزانیت با رنگ بنفش زیبا و منحصر بفرد خود که در اعماق آن سایه‌ای از قرمز دارد.
  • سنگ فیروزه نیز از قدیمی ترین و شناخته شده ترین سنگ های قیمتی در جهان است که معادن اصلی آن در نیشابور می باشد.

انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست خنثی

راهنمای انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست

اگر رنگ پوستی طبیعی یا خنثی دارید؛ دست شما در هنگام استفاده از طلا و جواهرات باز است. تقریبا تمامی رنگ‌های طلا و جواهرات با پوست شما هماهنگی دارند و هر کدام به نوبه خودشان، زیبایی پوست شما را به تصویر می‌کشند. شما می‌توانید در زمان انتخاب رنگ طلا با توجه به رنگ پوست، بدون هیچ محدودیتی عمل کنید.

انتخاب انگشتر طلا مناسب رنگ پوست

انگشتر طلا مناسب رنگ پوست سبزه

طلای زرد با این رنگ پوست، فوق العاده به نظر می رسد، با این حال طلای رزگلد هم می تواند برای پوست سبزه، نرمی خاصی ایجاد کند. رنگ پوست سبزه در ایران زیاد است و احتمال اینکه شما که این مقاله را می خوانید، سبزه باشید نیز زیاد است.  اما اگر رنگ پوست سبزه دارید، دست شما در انتخاب طلا و جواهر باز است و به‌راحتی می‌توانید هر رنگ طلا و جواهراتی که دوست دارید را خریداری کنید.

رنگ پوست سبزه را نمی شود رنگ گرم یا سرد دانست، بلکه ترکیبی از این رنگ ها است و بیشتر متمایل به تناژ پوست گرم. اما چون پوست سبزه کمی تناژ گرم نیز دارد، طلای زرد بیشتر به شما می آید. طلای سفید هم به‌خاطر تضادی که با تیرگی رنگ پوستتان به‌وجود می‌آورد، چشمگیر به‌نظر می‌رسد.

اما بهترین نوع طلا برای پوست سبزه چیست؟ می‌توانید از ترکیب طلای سفید و زرد استفاده کنید که بهترین گزینه است، اما یادتان باشد به‌سراغ نگین‌های تیره نروید چون پوست شما را کدر نشان می‌دهد.

انگشتر طلا مناسب رنگ پوست گندمی

انگشتر طلا برای پوست گندمی

انگشتر طلا برای پوست گندمی

برای پوست با رنگ گندمی، بهترین گزینه ها طلای زرد و طلای رزگلد است. بخاطر گرمی که در تناژ پوست شما است، گزینه طلای زرد و رزگلد جلوه زیبایی به دستان شما می دهد. همچنین طلای رزگلد بخاطر داشتن رنگ صورتی(که بخاطر آلیاژ مس بکار رفته در آن است) با رنگ پوست شما هماهنگی کامل ایجاد می کند. پس پوست گندمی دارید، گزینه های طلای زرد و طلای رزگلد را در ذهن خود داشته باشید.

انگشتر طلا مناسب رنگ پوست سفید و روشن

برای پوست‌های روشن طلای تیره مناسب‌تر است. بنابراین اگر پوستی روشن دارید سعی کنید از طلای زرد به جای طلای سفید استفاده کنید.  سنگ‌ها و نگین‌های تیره بر روی این رنگ پوست بیشتر می‌نشیند.

طلای سفید و نقره استرلینگ بر روی پوست روشن، واقعاً رنگ پریده به نظر می رسد، اما اگر پوست شما دارای ته رنگ صورتی باشد، بهتر است از طلای رزگلد استفاده نکنید، زیرا می تواند چهره شما را قرمز جلوه دهد. اگر زیر رنگ پوست شما، رنگ تیره باشد، طلای زرد واقعاً می تواند آن را تشدید کند.

انگشتر طلا مناسب رنگ پوست تیره

افراد با رنگ پوست تیره بهتر است از طلا با رنگ‌های روشن استفاده کنند. طلای سفید برای این افراد مناسب‌تر است و جلوه آن بر روی رنگ پوست تیره چندین برابر می‌شود. اگر رنگ طلا تیره باشد جلوه نداشته و رنگ واقعی خود را نشان نمی‌دهد. اگر از طلاهای نگین‌دار استفاده می‌کنید، الماس بهترین گزینه خواهد بود. نگین‌های تیره مانند یاقونت برای این پوست‌ها مناسب نیستند.

انگشتر طلا مناسب رنگ مو نیز بهتر است باشد

نکته دیگری که جالب است، علاوه بر ست کردن طلا با انگشتر طلای دیگر، ست کردن طلا با نوع لباس، ست کردن طلا با مو نیز بهتر است در نظر گرفته شود. اما آیا رنگ موهای ما با انگشتر طلایی که استفاده می کنیم باید هماهنگ باشد؟

حقیقت این است که رنگ مو هم در انتخاب طلا و جواهر تاثیر‌گذار است. البته برای همه‌ی جواهرات نیازی نیست که حتما آن‌ها را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید اما بهتر است گردنبند و گوشواره علاوه بر اینکه به رنگ پوستتان بیایند با رنگ و مدل موهای شما نیز هماهنگ باشند.

مثلا اگر موهایتان رنگ تیره‌ای دارند، بهتر است از جواهراتی با رنگ‌های سرد استفاده کنید. یک نیم‌ست گردنبند و گوشواره نقره‌ای در کنار موهای تیره، می‌تواند جذابیت استایل شما را دوچندان کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید
0
برای دیدن نظرات درباره این مقاله کلیک کنید!x

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟